Psychoterapia w hipnozie
Hipnoza umożliwia powrót pamięcią do dawno zapomnianych lub wypartych ze świadomości wydarzeń i przeżyć. Jest doskonałym narzędziem do badania najwcześniejszych doświadczeń, ponieważ nasze dzieciństwo przebiega w stanie zbliżonym do hipnozy. Hipnoza otwiera nie tylko intelektualny, ale przede wszystkim emocjonalny dostęp do historii życia bez ograniczeń czasu i przestrzeni, z okresem prenatalnym włącznie.
Hipnozę w trakcie psychoterapii (hipnoterapia) stosuję, jako jeden z elementów leczenia. Hipnoza nie jest cudownym lekiem pozwalającym, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bez wysiłku i zaangażowania ze strony pacjenta, dokonać zmian w jego życiu. W hipnoterapii, którą prowadzę, to pacjent jest autorem sugestii hipnotycznych, on więc decyduje o kierunku swojego rozwoju.
Głównym celem hipnozy jest wzrost i rozwój osobisty, który dokonuje się poprzez poszerzenie samoświadomości, wewnętrzną integrację nieświadomych emocji, wyzwolenie z nieświadomych więzów, odkrycie tkwiących w przeszłości źródeł problemów, aby poradzić sobie z ich negatywnymi skutkami w obecnym życiu.
W transie hipnotycznym wszystkie poziomy świadomości są zachowane. Osoba zahipnotyzowana wie, gdzie się znajduje i co się z nią dzieje, ma kontrolę nad tym, co robi, a jednocześnie może zagłębiać się w doświadczenia z przeszłości. Po zakończeniu hipnozy zachowuje pamięć przeżyć transowych.
Hipnozę stosuję między innymi w leczeniu: depresji, lęku, natręctw, fobii, zaburzeń adaptacyjnych, zaburzeń psychosomatycznych, zaburzeń nastroju, anoreksji, bulimii, uzależnień, dysfunkcji seksualnych, zaburzeń snu, problemów z poczuciem własnej wartości.
Hipnoza wolna jest od szkodliwych działań ubocznych.
Hipnoza jest znana i uznana od tysiącleci we wszystkich kulturach świata. Warto skorzystać z możliwości, które ona oferuje, aby w pełni stać się sobą.
Cennik
- Sesje: minimum 1 raz w tygodniu, 50 min.
- Cena: 280 zł za sesję.
- Sesje: minimum 1 raz w tygodniu, 80 min.
- Cena: 400 zł za sesję.
- W razie potrzeby sesje mogą odbywać się częściej.
- Przy dwóch lub trzech sesjach w tygodniu można liczyć na obniżenie opłaty.
- W szczególnych sytuacjach życiowych można negocjować wysokość opłaty za sesję.
Uwagi: