Gabinet Psychoterapii Agnieszka Rubinowska

Warsztaty prenatalne

Człowiek nie zaczyna się w momencie porodu,
mimo że dopiero od tego momentu liczymy jego wiek.Najbliższe warsztaty: 3 - 4 grudnia 2022r.


Zgłaszania uczestnictwa na adres e-mail: gabinet@psychoterapia.1b1.pl lub poprzez znajdujący się poniżej formularz.


Warsztaty Prenatalne adresowane są do profesjonalistów
psychoterapeutów, psychologów i psychiatrów.warsztaty prenatalne

Na ogół mamy świadomość, że nosimy w sobie „wewnętrzne dziecko”, którym byliśmy, ale zwykle zapominamy, że nosimy w sobie również nasz „wewnętrzny płód”.

Płód ludzki jest istotą bardzo wrażliwą, głęboko odczuwającą i uczącą się na podstawie doświadczenia.

Przeżycia prenatalne kodują się „na twardym dysku” intensywnie kształtującego się dziecka, odciskają piętno w najgłębszych poziomach jego ciała i psychiki jako tzw. imprinty psychobiologiczne. Imprinty te następnie wywierają wpływ na całe dalsze życie, zarówno na rozwój psychiczny, jak i na ciało, determinując nawet choroby występujące kilkadziesiąt lat później.

Współczesne badania naukowe pokazują, że wczesne przeżycia zapisują się w naszych ciałach epigenetycznie, czyli poprzez wpływ na ekspresję genów. Te zapisy są trwałe i mogą być dziedziczone, ale nie są nieodwracalne. Pracując z wczesną traumą możemy je odwrócić, uzdrawiając w ten sposób swoje ciało oraz psychikę.

Zapraszam na warsztaty prenatalne, podczas których, korzystając z metod introspekcji, pracy z ciałem, technik oddechowych oraz arteterapii, będziemy badać własne przeżycia w łonie matki oraz rozpoznawać swoje imprinty psychobiologiczne. Pomoże nam to dostrzegać wczesne traumy naszych pacjentów i wprowadzać w obszar pracy terapeutycznej niezwykle ważną, a pomijaną tematykę pre- i perinatalną.

Warsztaty odbywają się w centrum Krakowa przy ulicy Dunin Wąsowicza 8/8b (obok kina Kijów), w soboty i niedziele, w małych 5-8 osobowych grupach. Zalecany jest wygodny, niekrępujący ruchów strój i obuwie na zmianę.

Cennik i zasady warsztatów

Zajęcia obejmują 4 półtoragodzinne sesje z przerwą obiadową w sobotę oraz 3 półtoragodzinne sesje w niedzielę.
Istnieje możliwość dostosowania godzin zajęć do potrzeb grupy.

Proponowany czas zajęć w sobotę:

Proponowany czas zajęć w niedzielę:

Najbliższe terminy warsztatów:

Opłata za warsztat wynosi 900zł.

Zgłaszanie uczestnictwa proszę przesyłać na adres e-mail: gabinet@psychoterapia.1b1.pl lub poprzez znajdujący się poniżej formularz kontaktowy.serdecznie zapraszam

Agnieszka Rubinowska