Gabinet Psychoterapii Agnieszka Rubinowska

Warsztaty prenatalne

Człowiek nie zaczyna się w momencie porodu,
mimo że dopiero od tego momentu liczymy jego wiek.Warsztaty Prenatalne
skierowane są do psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów
zainteresowanych rozwojem osobistym oraz zawodowym.

Najbliższy termin Warsztatów Prenatalnych to 29-30 czerwca 2024r.


Na ogół mamy świadomość, że nosimy w sobie „wewnętrzne dziecko”, którym byliśmy, ale zwykle zapominamy, że nosimy w sobie również nasz „wewnętrzny płód”.

Płód ludzki jest istotą bardzo wrażliwą, głęboko odczuwającą, zdolną do tworzenia więzi i uczącą się na podstawie doświadczenia. Jego przeżycia w łonie matki, w pierwotnej relacji z nią, kodują się w postaci tak zwanych imprintów psychobiologicznych na najgłębszych poziomach jego ciała i psychiki, wpływając między innymi na kształt i funkcje jego mózgu, na rozwój psychiki, a nawet na zdrowie somatyczne i choroby występujące wiele lat później.

Współczesne badania naukowe pokazują, że wczesne przeżycia zapisują się w naszych ciałach epigenetycznie, czyli poprzez wpływ na ekspresję genów. Te zapisy są trwałe i mogą być dziedziczone, ale nie są nieodwracalne. Pracując z wczesną traumą, możemy je odwrócić, uzdrawiając w ten sposób swoje ciało oraz psychikę.

Mimo że w wielu krajach świata psychologia i psychoterapia pre- i perinatalna stoi na wysokim poziomie, w Polsce dopiero zaczyna się rozwijać. Wciąż jeszcze niewielu psychoterapeutów uwzględnia w swojej pracy z pacjentami ich przeżycia w łonie matki i podczas porodu.

Traumy w najwcześniejszym okresie życia stanowią podłoże późniejszych zaburzeń psychicznych, dlatego umiejętność pracy z nimi otwiera możliwość psychoterapii nawet głębiej zaburzonych pacjentów.

Warsztaty Prenatalne przygotowują do leczenia zaburzeń więzi i traum prenatalnych u dorosłych i młodzieży.

Uczestnicy Warsztatów Prenatalnych przy pomocy technik introspekcji w regresie: pracy z ciałem, technik oddechowych, rysunku intuicyjnego będą mogli analizować własne przeżycia z okresu prenatalnego, a także uczyć się zastosowania tych technik w pracy z pacjentami. Dowiedzą się, w jaki sposób można uzyskać dostęp do pamięci zapisanej w ciele, jakie przeżycia zakodowały się im w okresie embrionalnym, płodowym, okołoporodowym, jak rozpoznawać i leczyć wczesne traumy i na co zwracać uwagę, zbierając wywiad prenatalny. Nauczą się dostrzegać wczesne traumy u pacjentów i wprowadzać w obszar pracy terapeutycznej tę niezwykle ważną, a często pomijaną tematykę pre- i perinatalną.

Cennik i zasady warsztatów

warsztaty prenatalne

Zajęcia obejmują 4 półtoragodzinne sesje z przerwą obiadową w sobotę oraz 3 półtoragodzinne sesje w niedzielę.
Istnieje możliwość dostosowania godzin zajęć do potrzeb grupy.

Proponowany czas zajęć w sobotę:

Proponowany czas zajęć w niedzielę:

Opłata za warsztat wynosi 1000zł

Najbliższe terminy warsztatów:

Istnieje możliwość otrzymania faktury.

Zgłaszanie uczestnictwa proszę przesyłać na adres e-mail: gabinet@psychoterapia.1b1.pl

serdecznie zapraszam

Agnieszka Rubinowska