Gabinet Psychoterapii Agnieszka Rubinowska

Seksuologia

Seksualność jest częścią naszego człowieczeństwa.

Seksuologia

Seksualność jest częścią naszego człowieczeństwa, jest naturalna, ludzka i zdrowa. Udane życie seksualne wzmacnia relację miłosną, a także zwiększa poczucie ogólnej satysfakcji z życia. Warto więc o nie zadbać.

Jako lekarz, psychoterapeuta i seksuolog leczę zaburzenia seksualne takie jak wytrysk przedwczesny, impotencja, pochwica, dyspareunia (bolesne współżycie seksualne), oziębłość, anorgazmia, hiperseksualizm, uzależnienie od pornografii, masturbacji i inne.

Pracuję z ofiarami wykorzystania seksualnego (pedofilii, kazirodztwa, molestowania, gwałtu). Pomagam w pokonywaniu różnych trudności i lęków związanych ze sferą seksualną. Zajmuję się problemami z akceptacją własnej seksualności, orientacji seksualnej i tożsamości płciowej (w tym z niezgodności płciowej, zwanej też dysforią płciową lub transseksualizmem). Wspieram osoby LGBTQ+.

Pomagam także z osobom z zaburzeniami preferencji seksualnych (parafilie takie jak np. ekshibicjonizm, froteryzm, pedofilia,) oraz sprawcom przestępstw seksualnych. Posługuję się głównie metodami psychoterapeutycznymi, w razie potrzeby stosuję również farmakoterapię. Od ponad 30 lat słucham ludzi i wydaje mi się, że nic mnie już nie zaskoczy.

Prowadzę terapię seksuologiczną z poszanowaniem granic intymności cielesnej i psychicznej pacjenta oraz jego godności. Przedmiotem mojej troski jest, aby rozmowy na wrażliwe, intymne tematy odbywały się w atmosferze swobody i bezpieczeństwa. Zaufanie, szczerość i otwartość, tak ważne w relacji terapeutycznej, budują się z czasem w miarę wzajemnego poznawania się. Pacjent nie musi od razu mówić o rzeczach najtrudniejszych, jeśli nie czuje się na to gotowy, ani odpowiadać na pytania, które przekraczają granice jego intymności. Ważne, aby czuł się komfortowo i w zgodzie ze sobą samym.

Zapraszam wszystkie osoby, które mają problemy w relacjach intymnych, doświadczają dyskomfortu lub cierpienia w sferze seksualności lub chciałyby poprawić swoje życie erotyczne.

Jeśli masz jakiekolwiek trudności w tym obszarze, nie zwlekaj, umów się na wizytę. Zapraszam!

Zapewniam anonimowość i dyskrecję.

Cennik